Vet. Hek. A . Metin ALKAN


ÜLKÜCÜ GENÇLİK BU TOPRAKLARIN MAYASIDIR

“Ülkücülük bir inanç ve irfan halidir. Ülkücülük bu toprakların mayasıdır”


Saygıdeğer okurlarımız Bugünkü yazımda Milliyetçi Hareket Partisi, Ülkücü gençlik ve Ülkü Ocaklarından bahsedeceğim. 

Ülkü Ocaklarının Türkiye için çok önemli görevler üstlendiği, Milliyetçi Hareketin de mihenk taşı olduğunu ifade etmek gerekir, “Ülkü Ocaklarındaki her bir kardeşimiz coşkun bir ırmak gibidir. Vatan, millet sevdasıyla yetişir ve bu ülke için canını vermekten geri durmaz.

Her Ülkü Ocaklı için şanlı mazisi gurur tablosudur ve MHP’ li olmaktır.. Ülkü Ocaklarından yetişmek bir onur vesikasıdır. 

ÜLKÜ OCAKLARINDAN DAVA ADAMI ÇIKAR

Ülkü Ocakları’ndan çıksa çıksa dava adamı çıkar, imanlı nesiller çıkar, şehitler çıkar, vatan için canını seve seve vermeye hazır kahramanlar çıkar, cesur yürekler, akılla bezenmiş gönüller çıkar.

“Ülkücülük bir inanç ve irfan halidir. Ülkücülük bu toprağın mayasıdır. Biz bu bilinçle Ülkü Ocaklarımızdaki gençlerimizle bir bütün olarak Türkiye’nin geleceği için nasıl mücadele ettiysek, mücadele etmeye de devam edeceğiz” 

Bilge Liderimiz ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Cumhur İttifakının Türkiye açısından ne kadar kıymetli ve vazgeçilmez olduğunu “Günü birlik politikalara ve günü birlik sıkıntılara bakarak bu ittifaka zarar verecek eylem ve söylemlerden kaçınmalıyız. Sözlerini hatırlatmak isterim. 

Cumhur ittifakı yüce Türk milletinin varoluş mücadelesini MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin desteğiyle bir kez daha ortaya koymuştur. MHP’nin asil seçmeni de elinden geleni yaparak, Genel Başkanımızı ve Cumhur İttifakını onurlandırmışlardır. 

BİLGE LİDERİMİZ CUMHUR İTTİFAKININ ZAYIFLAMASINA İZİN VERMEDİ

Ekonomik sıkıntıların, gündelik sosyal darlıkların eninde sonunda geçeceğinin altını çizen MHP’nin Bilge Lideri ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli önce Ülkem, Bayrağım vatanımızın bölünmez bütünlüğünü ifade ederek Cumhur ittikanın devamına karar vermiş bölücülere, fırsatçılara, Altılı masaya ve dış mihraklara fırsat vermemiştir. 

Saygıdeğer okurlarımız “ Bu ülkenin zarar görmesi durumunda onarılmaz yaralar açılacaktı. Düşmanlarımıza fırsat verilecekti. Ülkemizi zor durumda bırakarak düşmanlarımızı güldürecektik. İşte Kazakistan’ın durumu. Allah muhafaza neredeyse işgal edilecek. Büyük bir tehlike ile karşı karşıya. Türkiye’nin düşmanları da güçsüz duruma düşmemizi bekliyorlardı. İnanın en küçük fırsatı değerlendireceklerdi. Fakat bu ülkeyi sevenler, ülkücüler böyle ezik bir duruma azla müsaade etmezler ve etmedilerde. 15 Temmuz’da bunu dünyaya gösterdik, 28 Mayıs’ta sandığa MIZRAK gibi girerek, BAYRAK gibi çıkıp tekrar gösterdik. Gün vatana, millete sahip olma günüydü. Bunun için de Cumhur İttifakının zayıflamasına asla izin vermedik”

Esenkalın, Hoşçakalın, Dostçakalın.